"BRZECHWA DZIECIOM"

W dniach 13 i 14 marca 2007r. w Domu Kultury "Centrum - Łowicka" odbył się I Mokotowski Konkurs Recytatorski "Brzechwa Dzieciom" zorganizowany przez nasze przedszkole, pod honorowym patronatem Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów.
Konkurs otworzyła pani dyrektor, a prowadziły go nauczycielki: Kamila Decyk i Małgorzata Adach.
Konkurs miał na celu popularyzację pięknej mowy ojczystej, rozwijanie zainteresowań literaturą piękną oraz prezentowanie zdolności artystycznych przez dzieci w wieku przedszkolnym.
W konkursie wzięło udział 85 dzieci z 29 mokotowskich przedszkoli. Jury oceniając małych artystów brało pod uwagę stopień pamięciowego opanowania tekstu i jego interpretację, dykcję i modulację głosu oraz ruch sceniczny i gestykulację.
Dzieci uczestniczące w konkursie stanęły na wysokości zadania. Mimo tremy utwory deklamowane były w bardzo interesujący sposób, wszyscy wykazali się ogromnym talentem recytatorskim. Prezentowane utwory stanowiły bogaty przekrój poezji Jana Brzechwy.
Wszyscy uczestnicy na zakończenie konkursu otrzymali pamiątkowe emblematy "Ładnie recytuję" oraz słodycze.

Finał konkursu odbył się w naszym przedszkolu w dniu 21 marca 2007r.
Wychowankowie naszego przedszkola przygotowali krótki program artystyczny złożony z utworów Jana Brzechwy.
Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały: dyplomy, książki, korony oraz pamiątkowe szarfy.
Również dzieci z naszego przedszkola zostały docenione na konkursie - Ludwika z gr.I zdobyła III miejsce w kategorii dzieci 3-letnich, a Janek z gr.III i Kasia z gr.IV otrzymali wyróżnienia - gorąco im gratulujemy !!!
Wszystkim dzieciom i wychowawcom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w I Mokotowskim Konkursie Recytatorskim "Brzechwa Dzieciom" oraz życzymy dalszych sukcesów.


BRZECHWA DZIECIOM W NASZYM PRZEDSZKOLU
21 marca 2007r. o godzinie 15.00 zaprosiliśmy Rodziców do naszego przedszkola na przedszkolny Finał Konkursu Recytatorskiego - "Brzechwa dzieciom".
Wystąpiły dzieci reprezentujące nasze przedszkole na I Mokotowskim Konkursie Recytatorskim "Brzechwa Dzieciom" - Ludwika z grupy I zaprezentowała wiersz "Samochwała", Martynka z grupy II wiersz "Na straganie", Janek z grupy III wyrecytował "Smoka" a Kasia z grupy IV "Kwokę".
Następnie grupa III wystąpiła z programem "Zwierzyniec" , grupa IV z inscenizacją "Na straganie".
Chętne dzieci ze wszystkich grup wiekowych deklamowały rodzicom ulubione wiersze Brzechwy.
Występy małych artystów bardzo podobały się publiczności - brawom i owacjom na stojąco nie było końca. Każde dziecko z grupy III i IV w podziękowaniu za tak udany występ otrzymało książeczkę, a z grupy I i II słodkiego , ogromnego lizaka .
Wszystkim dzieciom i paniom bardzo dziękujemy na te niepowtarzalne wrażenia artystyczne i życzymy dalszych sukcesów !!!


powrót