Galeria

 

Koncert muzyczny „Legendy warszawskie: Wars i Sawa”

Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentu dętego blaszanego: waltorni. Poznały nową wersję legendy o Warsie i Sawie. Wysłuchały typowych melodii warszawskich.

Koncert muzyczny "Wiosenne przygody mieszkańców muzycznego lasu"

Poznajemy brzmienie i wygląd instrumentu - fagotu.

Warsztaty świąteczne

W naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty plastyczno - techniczne. Dzieci razem z rodzicami wykonały przepiękne, barwne ozdoby, które dodadzą blasku świętom i przystroją rodzinne stoły.

Przyszła do nas wiosna radosna!

21 marca cale przedszkole witało wiosnę. Odgadywaliśmy wiosenne zagadki związane ze zwiastunami wiosny, śpiewaliśmy wiosenne piosenki oraz braliśmy udział w zabawach ruchowych z chusta Klanzy.

Koncert muzyczny pt: „Śmigus – dyngus”

Dnia 19 III dzieci obejrzały koncert muzyczny „ Wielkanocne zwyczaje”. Wędrując z artystami po różnych regionach geograficznych Polski poznawały zwyczaje świąteczne.

„Bajka o Jeżach”

Dnia 15.03 dzieci obejrzały teatrzyk "Bajka o jeżach". Dowiedziały się wiele o zwyczajach tych przyjaznych zwierząt. Zdobyły informację o ochronie jeży w ich naturalnym środowisku.

WIECZÓR Z POEZJĄ

Tradycyjnie spotkaliśmy się w przedszkolu dnia 28 II.
Rodzice razem z dziećmi recytowali swoje ulubione wiersze. Była to okazja do popularyzacji rodzinnego czytania i słuchania poezji.
Wysłuchaliśmy między innymi wierszy:
"O Panu Tralalińskim", "Entliczek pętliczek", "Żyrafa u fotografa", "Szybko", "Żaba", " Pewna pani miała psa" oraz wierszy o tematyce patriotycznej.
A gościli u nas:
- z grupy I: Jasio z tatą, Ignaś z mamą i Liwia z mamą
- z grupy III: Krzyś z mamą i Franio z mamą
- z grupy IV: Rafał z mamą, Lena z mamą, Magda z mamą i Wituś z mamą.
Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas.

Teatrzyk pt: "Pory roku".

26 II dzieci obejrzały teatrzyk pod tytułem "Pory roku". Dzięki pięknym dekoracjom, przypomniały sobie kolejność występowania pór roku i utrwaliły ich charakterystyczne oznaki. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu, ucząc bohaterów: Renifera, Żabkę, Hipcia, Łosia i Ksenię jak prawidłowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas przez cały rok.

Opowieści afrykańskie z bębnami.

Dnia 19 lutego dzieci wysłuchały tajemniczych baśni afrykańskich "opowiedzianych" głosem i instrumentami etnicznymi.

BAL KARNAWAŁOWY 2018

Dnia 6 II odbył się w przedszkolu bal karnawałowy w iście światowym stylu. Odwiedziliśmy Brazylię, Meksyk, Hiszpanię i Afrykę. Dzieci poznały gorące rytmy samby, czaczy i salsy. Miały okazję pograć na prawdziwych afrykańskich bębnach. Na zakończenie odbyła się parada, podczas której dzieci zaprezentowały swoje przebrania. Szkoda, że dopiero za rok odbędzie się tak wspaniały bal.

Warsztaty z Rodzicami „Karnawałowe maski”

Dnia 31 I 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na rodzinnych warsztatach plastyczno – technicznych ” MASECZKI KARNAWAŁOWE”. Powstały wesołe, przepięknie kolorowe maski.
Może niektóre zostaną wykorzystane podczas przedszkolnego balu?

Warsztaty w ZOO - grupy II, III i IV

Dnia 24 I 2018r. dzieci z grypy II, III i IV odwiedziły Warszawskie ZOO. Obserwowały karmienie fok, podziwiały na wybiegu misie polarne. Zwiedziły akwarium, małpiarnię i ptaszarnię.
Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji warsztatowo – pokazowej. Zapoznały się z podstawowymi zasadami opieki nad zwierzętami egzotycznymi. Poznały różne rodzaje karmy dla dzikich zwierząt. Mogły dotknąć oswojonych: jaszczurek, węża, żółwi i gadającej papugi.
Wycieczka bardzo nam się podobała, może wrócimy tam na wiosnę?

Wizyta w kinie „Za rogiem”

Przedszkolaki z grup II, III i IV odwiedziły Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI przy ulicy Tynieckiej 40.  Obejrzały klasyczne filmy animowane z cyklu „Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły kolejne przygody poczciwego Koziołka.

 

Spotkanie z iluzjonistą.

Dzień 10 I zakończyliśmy w wyjątkowy sposób. Nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Marcelino. Przedszkolaki mogły zobaczyć jego ciekawe popisy. Chętne dzieci asystowały magikowi w wykonywaniu sztuczek. Na zakończenie spotkania Pani Kasia zamknęła na dłoniach iluzjonisty prawdziwe kajdanki. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem, kiedy się z nich uwolnił. Świat magii i iluzji jest taki ciekawy - zobaczcie sami.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Dnia 10 I 2018r. obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

Przedszkolaki zaprezentowały programy artystyczne. Goście przypomnieli sobie zabawy z własnego dzieciństwa „Ojciec Wirgiliusz”, „Stoi różyczka”.
Podczas zabawy ” Jestem muzykantem, konszabelantem” dzieci razem z babciami i dziadkami zagrały w wielkiej perkusyjne orkiestrze. Następnie odbył się „bal na sto par”, podczas którego wszyscy zatańczyli walca.
Na zakończenie spotkania wnuki wręczyły gościom prezenty. Życzeniom, uściskom i buziakom nie było końca.

BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY ZDROWIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ, POCIECHY Z WNUCZĄT I SAMYCH SŁONECZNYCH DNI!!!

Koncert muzyczny "Bal w dziupli dzięciołowej".

Poznajemy nowy instrument muzyczny - saksofon. 

Powitanie zimy z sikorką.

Jak co roku w naszym przedszkolu powitaliśmy zimę. Dzieci powitały mroźną i białą porę roku podczas wesołej zabawy prowadzonej przez panią Renatkę R. i Renatkę W. Przedszkolaki rozwiązywały zimowe zagadki, tańczyły tańce integracyjne, śpiewały znane wszystkim piosenki. WSZYSTKIM ŻYCZYMY ŚNIEŻNEJ I MROŹNEJ ZIMY!!!

Spotkanie świąteczne.

Dnia 18 XII dzieci zaprezentowały krótkie świąteczne programy artystyczne. Następnie w pięknie przystrojonej sali razem z Rodzicami mogły posłuchać nastrojowych utworów instrumentalnych, pieśni i wierszy o tematyce zimowej oraz świątecznej. Spotkanie nabrało odświętnego charakteru dzięki muzykom grającym na skrzypcach i pianinie. Wszyscy poczuli magię nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia podczas wspólnego kolędowania. Wieczór zakończyła pani Dyrektor składając wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne. Następnie przedszkolaki razem ze swoimi paniami złożyły Rodzicom świąteczne życzenia, wręczając własnoręcznie wykonane upominki.

WSZYSTKIM ŻYCZYMY ZDROWYCH, POGODNYCH I RODZINNYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA ORAZ DUŻO SZCZĘŚCIA W NADCHODZĄCYM NOWYM ROKU 2018!

Zabawa z Mikołajem

Dnia 15 grudnia dzieci odwiedził długo oczekiwany Mikołaj. Przedszkolaki czekały na niego podczas wesołego spotkania z panią Krysią - główną pomocnicą Mikołaja. Mikołaj razem z dziećmi powoził reniferowym zaprzęgiem, obdarował wszystkich prezentami. Dzieci w podziękowaniu zaśpiewały mu kolędę.

Mikołaju dziękujemy za prezenty i czekamy na Ciebie 24 grudnia.

Mikołajki

6 grudnia Mikołaj zaprosił przedszkolaki z grup II,III i IV do „Kina za rogiem” na projekcję filmów z cyklu: ”Masza i niedźwiedź” – dla wszystkich była to ogromna frajda. Wcześniej jednak odwiedził maluszki z gr. I. Dzieci przywitały go wierszykami i piosenkami. Obdarował dzieci prezentami. W powrotnej drodze Mikołaj zaskoczył dzieci wracające z kina czekając na ulicy. Wszyscy zaśpiewali mu kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

MIKOŁAJU DZIĘKUJEMY ZA KINO I SŁODKI PREZENT! DO SZYBKIEGO ZOBACZENIA!

Teatrzyk „Pali się” przygotowany przez rodziców z gr. III

Dnia 27.11.2017r. grupa teatralna złożona z Rodziców grupy III zaprezentowała przedstawienie pt. „ Pali się”.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i było gorąco oklaskiwane. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas, by sprawić przyjemność przedszkolakom!

Plecak pełen książek

Bardzo dziękujemy Rodzicom z Rady Rodziców za przygotowanie akcji „Plecak pełen książek”. Akcja ta rozwija dziecięcą wyobraźnię i uczy obcowania ze wspaniałym światem literatury.  Rodzinne czytanie umili długie jesienne i zimowe wieczory. Jeszcze raz dziękujemy. 

Spacer do Parku Dreszera

Słoneczna pogoda sprzyja spacerom. Dziś skłoniła nas do odwiedzenia Parku Dreszera. Spacer był doskonałą okazją do zabaw badawczych z wiatrem, z wykorzystaniem liści i naturalnego tworzywa. Dzieci zebrały pamiątkowe Dary Pani Jesieni do „tub zapachowych”. Wszystkich zapraszamy do jesiennych rodzinnych spacerów.

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA - KRASNALE
16 października najmłodsze dzieci w naszym przedszkolu, po złożeniu uroczystej przysięgi, zostały pasowane na przedszkolaka. 
Występy maluszków gorąco oklaskiwali licznie zgromadzeni członkowie ich rodzin oraz..... Krasnal, który będzie maskotką grupy.
Grupa I będzie nosiła nazwę Krasnale.
Przedszkolaki otrzymały znaczki naszego przedszkola oraz wesołe, ruchome figurki. Dorośli, po zjedzeniu cytryny, osłodzone mieli miny czekoladowym torcikiem z logo naszego przedszkola. Podzielili się nim, oczywiście, z dziećmi. 
Krasnale! Witamy Was serdecznie w naszej przedszkolnej rodzinie. 
« 1 z 2 »