Galeria

 

Przedstawienie dzieci z grupy III pt.: „Spotkanie bajek”.

Wszystkim się bardzo podobało i było gorąco oklaskiwane.

Podwieczorek w ogrodzie

Dnia 14.06 dzieci spotkała niespodzianka. W altanie ogrodowej przy wspólnym okrągłym stole nakrytym białym obrusem dzieci schrupały ze smakiem słodkości, które czekały na nie po pikniku rodzinnym. Dzięki Państwa ofiarności klimat słodkich chwil został z nami na dłużej.

Piknik rodzinny 2018

Dnia 13 czerwca odbył się w naszym przedszkolu piknik rodzinny pod hasłem „Przyroda to przygoda”. Piknik rozpoczęła pani Dyrektor. Następnie dzieci zaprezentowały program artystyczny, w którym wykorzystane zostały własnoręcznie wykonane instrumenty muzyczne. Zgromadzeni mogli zobaczyć teatrzyk „Ptasie radio” w wykonaniu Rodziców z grupy III.

Po części oficjalnej wszyscy przeszli do ogrodu przedszkolnego, gdzie w różnorodnych kącikach można było wykonać m.in. zwierzęta morskie, drzewka szczęścia, ozdobne magnesy, korony, indiańskie pióropusze. Mali odkrywcy mogli poeksperymentować w kąciku – laboratorium przedszkolaka oraz sprawdzić swoją wiedzę podczas quizu „Przyroda to przygoda”. W ogrodzie przedszkolnym stanął wielki dmuchany zamek, fotobudka, kącik piękności, w którym można było pomalować uśmiechniętą buzię i zrobić sobie kolorowy tatuaż. W kąciku „Namiotowy świat” można było zobaczyć, co jest potrzebne na wielką wakacyjną przygodę. Można było pograć na bębnach, potańczyć i pośpiewać w kąciku muzycznym, pograć w terenowe gry planszowe.

Oblegane przez wszystkich były: loteria fantowa, kawiarenka, źródełko, kącik z grillem oraz specjalnością przedszkolnej kuchni – zupą pomidorową. Na zakończenie odbyła się aukcja dzieł sztuki dziecięcej. Wszystkim dziękujemy za ogromną hojność i za włączenie się w organizację przedszkolnego pikniku.

Do zobaczenia za rok!

Popisy klauna Lolo

7 czerwca po obiedzie do ogrodu przedszkolnego został zaproszony klaun Lolo. Dzieci mogły obejrzeć popisy żonglerki piłkami, butelkami, obręczami. Największe uśmiechy na buzie dzieci sprowadziła suczka Lusia  i jej cyrkowe sztuczki. Dzieci z wielka ochotą pomagały klaunowi  i uczyły się sztuczek zręcznościowych.

Dyskoteka.

Dnia 7.06 panie zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy tanecznej. W naszym przedszkolu odbyła się dyskoteka. Była to wspaniała okazja do integracji wszystkich przedszkolaków.
Na zakończenie pani Dyrektor obdarowała dzieci wspaniałymi zabawkami, którymi mogą się bawić w ogrodzie przedszkolnym.

Kolorowa karuzela w ogrodzie przedszkolnym

Dnia 6.06. na terenie ogrodu przedszkolnego zamontowana została wielka karuzela. Przedszkolaki mogły się kręcić w kółko do woli, aż świat wokół zawirował.

Bal w ogrodzie..

Dnia 5 czerwca wesoło spędzaliśmy czas podczas balu w ogrodzie przedszkolnym. Wesoło tańczyliśmy w rytm znanych dziecięcych przebojów. Dzieci brały udział w konkursach sprawnościowych i próbowały złapać bańki mydlane spełniające dziecięce marzenia.

Mikrofon dla wszytskich.

W poniedziałek 4 czerwca w naszym przedszkolu odbył się konkurs talentów „Mikrofon dla wszystkich”. Nasze odważne przedszkolaki zaprezentowały swoje talenty muzyczne oraz zostały obdarowane upominkami.

Olimpiada sportowa przedszkolaków.

Obchody Dnia Dziecka w naszym przedszkolu rozpoczęła Olimpiada Przedszkolaka. Dzieci z poszczególnych grup wiekowych szlachetnie rywalizowały podczas sportowych zabaw. Tutaj każdy był zwycięzcą. Na pamiątkę tego dnia wszyscy zostali obdarowani gwizdkami.

Teatrzyk w wykonaniu Rodziców z grupy III.

Dnia 14.05.2018 r. Rodzice z grupy III zaprezentowali przedstawienie na podstawie wiersza Juliana Tuwima "Ptasie radio".

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom. Rodzicom dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas. 

Koncert muzyczny..

Poznajemy brzmienie i wygląd instrumentu - PUZONU

Teatrzyk pt: „Magiczne cyferki – numer 112”

Dnia 20 IV przedszkolaki obejrzały teatrzyk pt: „Magiczne cyferki – numer 112”. Dzieciaki już wiedzą w jakich okolicznościach z niego należy korzystać.
Wiedzą jak wezwać pogotowie, straż pożarną i policję – dzwonić pod numer ratunkowy 112.

Koncert muzyczny „Legendy warszawskie: Wars i Sawa”

Dzieci poznały budowę i brzmienie instrumentu dętego blaszanego: waltorni. Poznały nową wersję legendy o Warsie i Sawie. Wysłuchały typowych melodii warszawskich.

Koncert muzyczny "Wiosenne przygody mieszkańców muzycznego lasu"

Poznajemy brzmienie i wygląd instrumentu - fagotu.

Warsztaty świąteczne

W naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty plastyczno - techniczne. Dzieci razem z rodzicami wykonały przepiękne, barwne ozdoby, które dodadzą blasku świętom i przystroją rodzinne stoły.

Przyszła do nas wiosna radosna!

21 marca cale przedszkole witało wiosnę. Odgadywaliśmy wiosenne zagadki związane ze zwiastunami wiosny, śpiewaliśmy wiosenne piosenki oraz braliśmy udział w zabawach ruchowych z chusta Klanzy.

Koncert muzyczny pt: „Śmigus – dyngus”

Dnia 19 III dzieci obejrzały koncert muzyczny „ Wielkanocne zwyczaje”. Wędrując z artystami po różnych regionach geograficznych Polski poznawały zwyczaje świąteczne.

„Bajka o Jeżach”

Dnia 15.03 dzieci obejrzały teatrzyk "Bajka o jeżach". Dowiedziały się wiele o zwyczajach tych przyjaznych zwierząt. Zdobyły informację o ochronie jeży w ich naturalnym środowisku.

WIECZÓR Z POEZJĄ

Tradycyjnie spotkaliśmy się w przedszkolu dnia 28 II.
Rodzice razem z dziećmi recytowali swoje ulubione wiersze. Była to okazja do popularyzacji rodzinnego czytania i słuchania poezji.
Wysłuchaliśmy między innymi wierszy:
"O Panu Tralalińskim", "Entliczek pętliczek", "Żyrafa u fotografa", "Szybko", "Żaba", " Pewna pani miała psa" oraz wierszy o tematyce patriotycznej.
A gościli u nas:
- z grupy I: Jasio z tatą, Ignaś z mamą i Liwia z mamą
- z grupy III: Krzyś z mamą i Franio z mamą
- z grupy IV: Rafał z mamą, Lena z mamą, Magda z mamą i Wituś z mamą.
Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas.

Teatrzyk pt: "Pory roku".

26 II dzieci obejrzały teatrzyk pod tytułem "Pory roku". Dzięki pięknym dekoracjom, przypomniały sobie kolejność występowania pór roku i utrwaliły ich charakterystyczne oznaki. Przedszkolaki brały czynny udział w przedstawieniu, ucząc bohaterów: Renifera, Żabkę, Hipcia, Łosia i Ksenię jak prawidłowo się odżywiać i aktywnie spędzać czas przez cały rok.

Opowieści afrykańskie z bębnami.

Dnia 19 lutego dzieci wysłuchały tajemniczych baśni afrykańskich "opowiedzianych" głosem i instrumentami etnicznymi.

BAL KARNAWAŁOWY 2018

Dnia 6 II odbył się w przedszkolu bal karnawałowy w iście światowym stylu. Odwiedziliśmy Brazylię, Meksyk, Hiszpanię i Afrykę. Dzieci poznały gorące rytmy samby, czaczy i salsy. Miały okazję pograć na prawdziwych afrykańskich bębnach. Na zakończenie odbyła się parada, podczas której dzieci zaprezentowały swoje przebrania. Szkoda, że dopiero za rok odbędzie się tak wspaniały bal.

Warsztaty z Rodzicami „Karnawałowe maski”

Dnia 31 I 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na rodzinnych warsztatach plastyczno – technicznych ” MASECZKI KARNAWAŁOWE”. Powstały wesołe, przepięknie kolorowe maski.
Może niektóre zostaną wykorzystane podczas przedszkolnego balu?

Warsztaty w ZOO - grupy II, III i IV

Dnia 24 I 2018r. dzieci z grypy II, III i IV odwiedziły Warszawskie ZOO. Obserwowały karmienie fok, podziwiały na wybiegu misie polarne. Zwiedziły akwarium, małpiarnię i ptaszarnię.
Przedszkolaki uczestniczyły w lekcji warsztatowo – pokazowej. Zapoznały się z podstawowymi zasadami opieki nad zwierzętami egzotycznymi. Poznały różne rodzaje karmy dla dzikich zwierząt. Mogły dotknąć oswojonych: jaszczurek, węża, żółwi i gadającej papugi.
Wycieczka bardzo nam się podobała, może wrócimy tam na wiosnę?

Wizyta w kinie „Za rogiem”

Przedszkolaki z grup II, III i IV odwiedziły Multimedialną Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży Nr XXXI przy ulicy Tynieckiej 40.  Obejrzały klasyczne filmy animowane z cyklu „Przygody Koziołka Matołka”. Dzieci z wypiekami na twarzy śledziły kolejne przygody poczciwego Koziołka.

 

Spotkanie z iluzjonistą.

Dzień 10 I zakończyliśmy w wyjątkowy sposób. Nasze przedszkole odwiedził iluzjonista Marcelino. Przedszkolaki mogły zobaczyć jego ciekawe popisy. Chętne dzieci asystowały magikowi w wykonywaniu sztuczek. Na zakończenie spotkania Pani Kasia zamknęła na dłoniach iluzjonisty prawdziwe kajdanki. Wszyscy byliśmy pod ogromnym wrażeniem, kiedy się z nich uwolnił. Świat magii i iluzji jest taki ciekawy - zobaczcie sami.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

Dnia 10 I 2018r. obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

Przedszkolaki zaprezentowały programy artystyczne. Goście przypomnieli sobie zabawy z własnego dzieciństwa „Ojciec Wirgiliusz”, „Stoi różyczka”.
Podczas zabawy ” Jestem muzykantem, konszabelantem” dzieci razem z babciami i dziadkami zagrały w wielkiej perkusyjne orkiestrze. Następnie odbył się „bal na sto par”, podczas którego wszyscy zatańczyli walca.
Na zakończenie spotkania wnuki wręczyły gościom prezenty. Życzeniom, uściskom i buziakom nie było końca.

BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY ZDROWIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ, POCIECHY Z WNUCZĄT I SAMYCH SŁONECZNYCH DNI!!!

« 1 z 2 »