Archiwum Zdjęcia

Zdjęcia z roku szkolnego 2016/2017

Wycieczka do Powsina

27 czerwca dzieci z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do Powsina. Na polanie w Powsinie odbyły się zawody sportowe. Dzieci rozwiązywały letnie zagadki. Po zabawach dzieci udały się w poszukiwaniu lata. Wycieczka zakończyła się wspólnym piknikiem. Było  wesoło, ciekawie i smacznie.

Z taborem cygańskim - koncert muzyczny

Dzieci zapoznały się ze strojem cygańskim. Z chęcią brały udział w tańcach oraz w grze na instrumentach w taborze cygańskim.

TATO, TATO POĆWICZ ZE MNĄ.

Z okazji Święta Taty zorganizowaliśmy w Przedszkolu " Dzień Taty na sportowo". Tatusiowie mogli poćwiczyć ze swoimi dziećmi i czerpać radość ze wspólnie spędzonych chwil w ogrodzie przedszkolnym.

 

Wszystkim Tatusiom składamy życzenia:  
Zdrowia, samych radosnych chwil i wielu okazji do dumy ze swoich dzieci.

 

Urodzin ciąg dalszy

13 czerwca Pani Dyrektor zaprosiła wszystkie dzieci na dużą salę rytmiczno - gimnastyczną. Pokazała i omówiła prezenty jakie nasze przedszkole otrzymało w dniu Jubileuszu naszego przedszkola. Książeczki oraz gry edukacyjne bardzo się wszystkim podobały - będziemy korzystać z nich przez długi, długi czas. Ofiarodawcom bardzo dziękujemy.

60 - LECIE PRZEDSZKOLA

8 czerwca 2017r. obchodziliśmy Jubileusz 60 -lecia istnienia placówki. Z tej okazji w naszym przedszkolu odbył się piknik. Święto rozpoczęła Pani Dyrektor witając wszystkich przybyłych gości. A dzieci zaprezentowały program artystyczny wykorzystując kolorowe parasole. Po części oficjalnej Rodzice z grupy III zaprezentowali krótkie przedstawienie. Po ich występach rozpoczął się piknik w ogrodzie przedszkolnym. W licznych kącikach odbywały się warsztaty plastyczne, muzyczne i sportowe. Wszyscy mogli spróbować pyszności przygotowanych w kąciku "kawiarenka" , "grill" oraz "Szef kuchni poleca". Odwiedziła nas straż pożarna, policja oraz Biblioteka Multimedialna dla Dzieci i Młodzieży przy ulicy Tynieckiej. W kąciku " Życzenia dla Jubilatki", każdy mógł napisać życzenia dla Naszego przedszkola.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie naszego Jubileuszowego pikniku.

A CZTEROLISTNEJ KONICZYNCE ŻYCZYMY DALSZYCH LAT OWOCNEJ PRACY.

 

Nasza nowa zabawka do naturalnego ogrodu zmysłów " CYMBAŁKI OGRODOWE"

Zabawka wykonana przez Rodziców dzieci z grupy III - Promyków pod kierunkiem mamy i taty Antosia S.

Dziękujemy Rodzicom Antosia za fajną zabawkę na której można wystukiwać ciekawe rytmy z kolega i koleżanką.

Dziękujemy Rodzicom 🙂

Bardzo dziękujemy Rodzicom z grupy I „ Piratów” za wykonanie ogrodowej zabawki zręcznościowej. Dzieciaki maja wiele radości podczas wspólnej zabawy.

Mikrofon dla wszystkich

Dnia 5 czerwca dzieci w zespołach prezentowały swoje ulubione utwory muzyczne, które były gorąco oklaskiwane podczas zabawy.

Przedstawienie Rodziców z grupy I

Dnia 5 czerwca Rodzice z grupy I zaprezentowali dwa przedstawienia Jana Brzechwy: "Na straganie" oraz "Żuk". Przedstawienia bardzo podobały się dzieciom i było bardzo gorąco oklaskiwane. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas, by sprawić przyjemność przedszkolakom.

Olimpiada przedszkolaków

Pani Danusia zorganizowała 1 czerwca olimpiadę sportową w ogrodzie przedszkolnym. Tutaj zwycięzcami byli wszyscy. Każdy wyszedł z przedszkola ze złotym medalem.

Jak się bawią dzieci na 4 kontynentach - zabawa muzyczna

Dnia 1 czerwca odwiedził nas niecodzienny gość. Dzieci podczas wesołej zabawy poznały kulturę 4 kontynentów. Była to także nauka tolerancji dla odmienności ras i kultur ludzi z różnych stron świata.

Radosne wieści z brzozowego gaju - koncert muzyczny

Koncert muzyczny - poznanie nowego instrumentu - WIOLONCZELA

Międzynarodowy Dzień Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Misie z grupy II zaprosiły Panią Dyrektor, Panie i dzieci do magicznej krainy tańca.

Dziś od samego rana odbywały się w naszym Przedszkolu pokazy tańca. Nasze spotkanie rozpoczął pokaz Tanga Argentyńskiego w wykonaniu profesjonalnych tancerzy  p. Anny i p. Tomasza Wewiór. Artyści poprowadzili też dla dzieci krótkie lekcje tańca m.in. Rock and Roll'a.

Tego dnia poznaliśmy tez inne gatunki tańca, m.in. Hip-Hop. Spotkanie z dziećmi poprowadziła p. Dorota Piątkowska - Mistrzyni Świata w tym tańcu. Chętni mogli spróbować swoich sił w tańcach nowoczesnych.

Zaproszonych artystów nagrodziliśmy wielkimi brawami.

Dziękujemy!

Wesoła Rodzinka

Przedstawienie przygotowane przez Mamy dzieci z gr III oraz siostrę Martynki.

Mokotów czyta Małemu Misiowi - podsumowanie projektu czytelniczego

W poniedziałek 8 maja, reprezentacja przedszkolaków wybrała się na podsumowanie akcji "Mały miś w świecie wielkiej literatury". Obejrzeliśmy ciekawe prezentacje na temat misiów, które odwiedziły nasze przedszkole oraz występy dzieci z jednego z mokotowskich przedszkoli. Nasz Miś Koniczynka po wielu podróżach wrócił z radością do naszego przedszkola 🙂

Teatrzyk "Janosik"

Poznaliśmy legendę o Janosiku, wysłuchaliśmy skocznych, góralskich melodii.

Krakowski koncert

Dzieci zapoznały się ze strojem krakowskim oraz z chęcią uczyły się ludowych tańców.

Teatrzyk "Rzepka" przygotowany przez Rodziców z grupy I

Bardzo dziękujemy Rodzicom z grupy I  za zaangażowanie i poświęcony czas. Nasze dzieci miały ogromną frajdę.

Już nie możemy się doczekać kolejnego przedstawienia!

Tworzymy naturalny plac zabaw

W naszym przedszkolu powitaliśmy wiosnę warsztatami z Rodzicami "Wiklina - naturalny plac zabaw". Personel przedszkola wraz z Rodzicami wykonał wiklinowy tunel i sensoryczną ścieżkę z naturalnego tworzywa. Wykonane elementy naturalnego placu zabaw posłużą wszystkim przedszkolakom do wspólnych, radosnych zabaw w ogrodzie.

Powitanie Wiosny!

22 III powitaliśmy długo oczekiwaną wiosnę!

Przedszkolaki wesoło spędziły przedpołudnie:

  • rozwiązywały wiosenne zagadki
  • nauczyły się wiosennej rymowanki
  • improwizowały tanecznie przy muzyce P. Czajkowskiego "Wiosna" oraz przeboju Skaldów

Na zakończenie dzieci ubrały suknię Pani Wiosny, którą można podziwiać w przedszkolnej szatni.

Wszystkim życzymy wesołej, słonecznej, kolorowej i pachnącej wiosny!

Konkurs Recytatorski "Zaczarowane Słowa - Poeci rozśmieszają dzieci"

W dniach 14-15.03.2017r. w Młodzieżowym Domu Kultury Mokotów odbył się Międzyprzedszkolny Konkurs Recytatorski  „Zaczarowane Słowa” pod hasłem „Poeci rozśmieszają dzieci”. W Konkursie brało udział  40 warszawskich przedszkoli - ponad 100 dzieci w trzech kategoriach wiekowych.

Finał Konkursu odbędzie się dnia 23.03.2017r.

Występ rodziców dzieci z grupy III - Promyków

Grupa teatralna złożona z Rodziców z grypy III wspólnie bawiła się z dziećmi przy piosenkach: " Witaminki", " Duchy łakomczuchy" oraz " Szczotka, pasta".

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas.

"Poeci rozśmieszają dzieci"

wewnątrzprzedszkolne eliminacje  do konkursu recytatorskiego

"Co się zdarzyło w piórniku"

Dnia 24.02.2017r. grupa teatralna złożona z Rodziców grupy II zaprezentowała przedstawienie pt. "Co się zdarzyło w piórniku". Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i było gorąco oklaskiwane.

Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas, by sprawić przyjemność przedszkolakom!

« 1 z 2 »