Krasnale

ODDZIAŁ I Krasnale

„Przedszkole przyjazne dzieciom” – mając wieloletnie doświadczenie z przyjmowaniem nowych dzieci, realizujemy już od kilku lat program adaptacyjny „W naszym przedszkolu trzylatki nie płaczą”. Osiągnięte przez nas rezultaty pokazują, że da się uniknąć stresujących chwil u dzieci nowo przyjętych do placówki i ich rodziców w pierwszych dniach przedszkola. Realizowany w czerwcu i w drugiej połowie sierpnia program adaptacyjny bardzo pomaga maluszkom w pierwszych kontaktach z przedszkolem, zapewnia dzieciom poczucie bezpieczeństwa w nowym środowisku, a rodzicom pozwala rozwiać lęki i obawy przed posłaniem dzieci do przedszkola. W roku szkolnym 2017/2018 zajęcia adaptacyjne prowadziła p. Renata Reszka. Dzieci razem ze swoimi rodzicami poznawały sale, łazienki, szatnię oraz teren zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Miały okazję pobawić się razem ze swoimi paniami, poznać siebie nawzajem. Rodzice poznawali nowe otoczenie i nawiązywali pierwsze tak ważne kontakty z nauczycielkami swoich ukochanych pociech. Te zajęcia pozwoliły zmniejszyć stres – we wrześniu dzieci z większą ochotą przyszły do poznanego już wcześniej przedszkola.

Ubieranie choinki - Krasnale

Jak co roku z Rodzicami ubraliśmy choinkę. W tym roku nasze Bożonarodzeniowe drzewko ozdobiliśmy własnoręcznie wykonanymi ptaszkami. Nasza choinka jest jedyna w swoim rodzaju i bardzo, bardzo piękna.

Mikołajki

6 grudnia Mikołaj zaprosił przedszkolaki z grup II,III i IV do „Kina za rogiem” na projekcję filmów z cyklu: ”Masza i niedźwiedź” – dla wszystkich była to ogromna frajda. Wcześniej jednak odwiedził maluszki z gr. I. Dzieci przywitały go wierszykami i piosenkami. Obdarował dzieci prezentami. W powrotnej drodze Mikołaj zaskoczył dzieci wracające z kina czekając na ulicy. Wszyscy zaśpiewali mu kolędę „Przybieżeli do Betlejem”.

MIKOŁAJU DZIĘKUJEMY ZA KINO I SŁODKI PREZENT! DO SZYBKIEGO ZOBACZENIA!

„Pada deszczyk, pada"

Zabawa plastyczna z wykorzystaniem metody „Edukacja przez ruch”.

Jeżyki

Zabawa badawczo-plastyczna - lepimy z masy solnej i tworzywa naturalnego.

Rozdanie dzieciom książeczek

Wszystkie przyjęte w tym roku do przedszkoli dzieci otrzymały od Urzędu Miasta St. Warszawy książeczki pt. „Moje miasto Warszawa”. Publikacja zawiera oryginalne wierszyki autorstwa Pawła Beręsiewicza oraz ilustracje Moniki Pollak. Wzbogacona jest o dwa teksty edukacyjne dla rodziców i opiekunów autorstwa Dagny Ślepoprońskiej oraz Joanny Olech. Książka promuje idee wspólnego czytania rodziców z dziećmi jak i spędzania czasu wolnego Warszawie. Celem projektu jest budowanie pozytywnej więzi z Warszawą od najmłodszych lat oraz edukacja w kierunku jej lepszego poznania.

„Jabłuszko” - stemplowanie paluszkami

Zainspirowane zabawą badawczą z wykorzystaniem naturalnego tworzywa – „Jabłuszko czy mandarynka”.

« 1 z 2 »