Promyki

ODDZIAŁ IV Promyki

Starszaki to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Renatę i p. Kasię oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Średniaki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia

„Friend from space” – zabawa dydaktyczna

Słuchanie opisu ufoludka w j. angielskim i kolorowanie wg podanych wskazówek.

Warsztaty z rodzicami „Karnawałowe maski”. - PROMYKI

Dnia 31 I 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na rodzinnych warsztatach plastyczno - technicznych " MASECZKI KARNAWAŁOWE". Powstały wesołe, przepięknie kolorowe maski.
Może niektóre zostaną wykorzystane podczas przedszkolnego balu?

Warsztaty w ZOO - PROMYKI

Zapoznanie się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznanie różnych karm dla zwierząt. Prezentacja zwierząt takich jak jaszczurki, węże, żółwie oraz gadająca papuga. Zwiedzanie ptaszarni, Hali Wolnych Lotów. Wizyta w Akwarium.

« 1 z 6 »