Promyki

ODDZIAŁ IV Promyki

Starszaki to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Renatę i p. Kasię oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Średniaki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia

Gratulujemy Mateuszowi 🙂

Gratulujemy Mateuszowi odniesienia sukcesu na I Warszawskiej Olimpiadzie Matematycznej Przedszkolaków. 

Domki dla mrówek

"Zabawa każdą porą roku jest ciekawa" - konstruowanie z materiału przyrodniczego.

Warsztaty muzyczne „Wiosenny korowód”.- PROMYKI

Kształtowanie koordynacji ruchu z muzyką, nauka zgodnego współdziałania w grupie, tworzenie kół współśrodkowych. Nauka tańca polka "Trisch - Trasch" muzyka J. Strauss.

„Wielkanocne jajo” praca grupowa plastyczno-techniczna

Metoda projektu z wykorzystaniem techniki kolaż.

XVIII Przegląd Muzyczny Przedszkolaków

Dzieci z gr.IV, „PROMYKI”, zajęły II miejsce w XVIII Przeglądzie Muzycznym Przedszkolaków, prezentując najpopularniejszy polski taniec POLONEZ.

Serdecznie gratulujemy!

Warsztaty świąteczne - PROMYKI

W naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty plastyczno - techniczne. Dzieci razem z rodzicami wykonały przepiękne, barwne ozdoby, które dodadzą blasku świętom i przystroją rodzinne stoły.

Wycieczka do Muzeum Fryderyka Chopina – Złota kaczka. – PROMYKI

Grupa IV uczestniczyła w zajęciach pt: "O złotej Kaczce" w Muzeum Chopina. Poznaliśmy zakamarki muzeum słynnego kompozytora, widzieliśmy 200letni fortepian oraz dowiedzieliśmy się szczegółów związanych z historią, którą głosi legenda o złotej Kaczce.

„Mój zawód” – prezentacja taty Michała

Poszerzanie wiadomości na temat pracy lekarza (chirurga ortopedy).

Laboratorium przedszkolaka „Zaczarowany balon”

Doświadczenia z balonem i kawałkami papieru.

« 1 z 7 »