Misie

ODDZIAŁ III STARSZAKI

Starszaki to przedszkolaki, które świetnie czują się w przedszkolu, do którego uczęszczają już trzeci rok. Pełnią funkcję prawdziwych gospodarzy – dbają o swoje przedszkole i pomagają młodszym koleżankom i kolegom. Są ze sobą bardzo zaprzyjaźnione, nawiązują pierwsze przyjaźnie – te „na całe życie”. Zdobywają wiedzę i nowe umiejętności podczas zabaw i zajęć prowadzonych przez swoje nauczycielki p. Anię i p. Martę oraz instruktorów zajęć dodatkowych. Dzieci zwracają się do swoich pań z różnymi pytaniami dotyczącymi poznawanego otoczenia wokół nich, by uzupełnić wiadomości, poszukać wyjaśnień i potwierdzić swoje spostrzeżenia. Średniaki chętnie dzielą się swoimi przeżyciami, opowiadają o swoich przygodach, które wydarzyły się w ich życiu poza przedszkolem. Nauczycielki poprzez metodę umów ze swoimi wychowankami uczą je zgodnego współdziałania w zespole dziecięcym. Dzieci bardzo lubią zajęcia plastyczne, z łatwością operują różnorodnymi materiałami i przyborami plastycznymi. Z wielkim zainteresowaniem chcą poznawać otaczający ich świat i pogłębiać swoje doświadczenia.

Ubieranie choinki - Misie

Jak co roku z Rodzicami ubraliśmy choinkę. W tym roku nasze Bożonarodzeniowe drzewko ozdobiliśmy własnoręcznie wykonanymi ptaszkami. Nasza choinka jest jedyna w swoim rodzaju i bardzo, bardzo piękna.

Warsztaty logopedyczne "Przygody Mikołaja"

Kształtowanie wrażliwości i uwagi słuchowej oraz doskonalenie percepcji słuchowej podczas operacji na głoskach.

Budujemy miasto. Spotkanie z mamą Kajtka.

Zapoznanie z pracą architekta. Tworzenie miasta, planowanie ulic, projektowanie domów. Rozwijanie kreatywności, twórczej wyobraźni oraz ekspresji plastycznej dzieci.

Zdrowe odżywianie

Kształtowanie nawyku zdrowego odżywiania. Poznanie produktów sprzyjających i szkodzących zdrowiu. Zachęcenie do zgodnej pracy w zespołach.

Polskie Radio. Jedynka.

Dziś grupę Misiów odwiedziła bardzo miła dziennikarka radiowa z Polskiego Radia.

Dzieci uczestniczyły w nagraniu audycji mikołajkowej. Rozmowa dotyczyła Świętego

Mikołaja:  Skąd Mikołaj ma pieniądze na prezenty?,  Czy dorośli mogą dostawać w prezencie zabawki ?...

Serdecznie zapraszamy do posłuchania zabawnego wywiadu z dzieciakami  - 6 grudnia w programie pierwszym o godzinie  500   (rano!).

Spotkania z Rodzicami

W naszej grupie gościliśmy już tatusiów Kuby i Alberta
oraz mamę Weroniki.
Dziękujemy rodzicom za świetne pomysły i przeprowadzenie bardzo ciekawych zajęć. Niedługo odwiedzą nas mamy Kajtka i Jasia.

Zachęcamy innych rodziców do dzielenia się z dziećmi swoimi zainteresowaniami, wiedzą oraz informacjami o wykonywanych zawodach.

Czekamy!

Misie.

Szyjemy na maszynie. Spotkanie z mamą Weroniki.

Poznanie zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania maszyny do szycia. Obserwowanie  pracy maszyny. Podejmowanie prób szycia woreczków. Wykonanie gry dydaktycznej –Woreczki dotykowe. 

Dbamy o zdrowie- poznajemy wyposażenie apteczki pierwszej pomocy.

Wspieranie dzieci w rozwijaniu czynności intelektualnych. Zapoznanie z przedmiotami jakie powinny znajdować się w dobrze wyposażonej apteczce, poznanie ich zastosowania. Przypomnienie podstawowych zasad zachowania bezpieczeństwa. Utrwalenie numeru telefonu alarmowego 112. 

Zabawy z powietrzem 2

Pogłębianie wiedzy o świecie przyrodniczym. Rozwijanie umiejętności prezentowania swoich przemyśleń w sposób zrozumiały dla innych. Kształtowanie postaw badawczych.
Poznanie  właściwości powietrza na podstawie doświadczeń i obserwacji.

Czekamy na Świętego Mikołaja

Przygotowywanie niespodzianek dla rodziców. Wykonanie zaproszeń na uroczysty koncert. Doskonalenie  techniki wycinania.

 

Teatrzyk „Pali się” przygotowany przez rodziców z gr. III

Dnia 27.11.2017r. grupa teatralna złożona z Rodziców grupy III zaprezentowała przedstawienie pt. „ Pali się”.

Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom i było gorąco oklaskiwane. Bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i poświęcony czas, by sprawić przyjemność przedszkolakom!

Warszawski Konkurs Plastyczny „Od Bałtyku aż do Tatr”. Wyróżnienie dla Mikołaja.

Miło nam poinformować Państwa o sukcesie Mikołaja z grupy III, który został wyróżniony w Warszawskim Konkursie Plastycznym dla przedszkolaków „Od Bałtyku aż do Tatr”. Mikołaj otrzymał dyplom oraz nagrodę – pastele olejne.

Brawo! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mgła - malowanie techniką „mokre na mokrym”.

Zapoznanie ze zjawiskiem mgły. Poznanie nowej techniki plastycznej z wykorzystaniem akwareli. Rozwijanie spostrzegawczości i uwagi. Dostrzeganie walorów estetycznych przyrody. Ćwiczenia oddechowe.

Zabawy z powietrzem

Uświadomienie dzieciom faktu istnienia wokół nas powietrza. Rozbudzanie zainteresowań dzieci otaczającym nas światem. Rozwijanie funkcji informacyjnej języka (wyjaśnianie, formułowanie pytań). Kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków. Tworzenie sytuacji sprzyjających aktywizowaniu myślenia.

Zwierzaczki z torebek – warsztaty plastyczne z rodzicami

W środę zaprosiliśmy rodziców i dzieci na zajęcia plastyczne. Przedszkolaki w naszej grupie to bardzo zdolne dzieciaki. Okazało się, że rodzice też są bardzo utalentowani. Na warsztatach powstało małe zoo. Można było spotkać żyrafę w towarzystwie małpki, przestraszyć się kilku lwów, zobaczyć sowę oraz pingwina, nie zabrakło kilku piesków i kotków. Każde dziecko miało możliwość rozwijania i prezentowania swoich zdolności...oto nasze prace.

Ćwiczenia gimnastyczne

 

Rozwijanie koordynacji ruchowej. Doskonalenie precyzji ruchów. Szybkie reagowanie na różnorodne sygnały.

Cukrowe miasteczko – zajęcia w Bibliotece Multimedialnej.

„Za siódma górą,

za siódmą rzeczką

było maleńkie

z cukru miasteczko…”

 

Zapoznanie dzieci ze zbiorem wierszy i wierszyków autorstwa Danuty Gellnerowej, pięknie ilustrowanym  przez Agnieszkę Żelewską. Rozbudzanie wyobraźni  i fantazji oraz wrażliwości na piękno przyrody. Dostrzeganie humoru w przedstawionych miniaturach poetyckich.

Zabawa badawcza. Co pływa, a co tonie?

Wykonywanie doświadczeń związanych z pływaniem i tonięciem ciał w wodzie. Wprowadzenie kodowania informacji  ¯ - tonie,   ­- pływa. Kształtowanie umiejętności przewidywania co się może zdarzyć – stawianie hipotez. Zapisywanie przewidywanych wyników. Wyciąganie wniosków z doświadczeń. Rozwijanie myślenia dzieci.

XII edycja Konkursu Plastyczno-Technicznego

Gratulujemy Antosiowi z grupy III udziału w XII edycji Konkursu Plastyczno-Technicznego „Warszawa w oczach dzieci”. 

Zabawy matematyczne.

Doskonalenie techniki liczenia. Utrwalenie cyfr.  Ustalanie równoliczności. Dodawanie w zakresie 10.

Dzień Jeża

Ćwiczenia doskonalące wycinanie według własnego pomysłu. Zwalnianie napięcia mięśniowego – rysowanie pastelami.

Labirynt sensoryczny

Doskonalenie percepcji dotykowej. Ćwiczenia równoważne. Ćwiczenie koordynacji ruchowej.

« 1 z 4 »