Piraci

ODDZIAŁ II Piraci

Do tej grupy uczęszczają dzieci czteroletnie. Pracują z nimi dwie nauczycielki p. Dorota i p. Małgosia. Średniaki są już na tyle samodzielne by ubrać się i zjeść posiłek bez pomocy swoich pań. Świetnie się bawią w swojej grupie rówieśniczej. Zdobywają nowe doświadczenia, umiejętności i wiadomości podczas zabaw i zajęć przedszkolnych. Uczęszczają także na zajęcia dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola przez instruktorów. Dzieci lepiej orientują się w otoczeniu, są bardziej sprawne ruchowo i mają zwiększoną potrzebę ruchu i działania, bardzo aktywnie poznają świat wokół siebie. Nauczycielki pomagają swoim wychowankom w dążeniu do wspólnej zabawy, podsuwają niezbędne rekwizyty, pomagają zorganizować im ciekawą zabawę, zawsze służą radą i pomocą, a w razie potrzeby rozwiązują pojawiające się konflikty. Dużo rozmawiają z dziećmi o ich spostrzeżeniach i przeżyciach. Dzieciom nie sprawia trudności operowanie ołówkiem, kredką, pędzlem i innymi materiałami plastycznymi, uczą się także posługiwać nożyczkami. Dzieciaki żywo interesuje to, co je otacza i cieszy poznawanie nowych rzeczy.

Ubieranie choinki - Piraci

Jak co roku z Rodzicami ubraliśmy choinkę. W tym roku nasze Bożonarodzeniowe drzewko ozdobiliśmy własnoręcznie wykonanymi ptaszkami. Nasza choinka jest jedyna w swoim rodzaju i bardzo, bardzo piękna.

Warsztaty „Torebkowe zwierzaki”

Popołudnie spędziliśmy razem z rodzicami – odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne „Torebkowe zwierzaki”. Dzieci z pomocą rodziców wykonywały ozdobne torby prezentowe. Pięknie ozdobione torebki już same mogą być pięknym prezentem dla najbliższej osoby.

Dzień jeża -2

Praca plastyczna wykonana z gliny i makaronu.

« 1 z 3 »