Piraci

ODDZIAŁ II Piraci

Do tej grupy uczęszczają dzieci czteroletnie. Pracują z nimi dwie nauczycielki p. Dorota i p. Małgosia. Średniaki są już na tyle samodzielne by ubrać się i zjeść posiłek bez pomocy swoich pań. Świetnie się bawią w swojej grupie rówieśniczej. Zdobywają nowe doświadczenia, umiejętności i wiadomości podczas zabaw i zajęć przedszkolnych. Uczęszczają także na zajęcia dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola przez instruktorów. Dzieci lepiej orientują się w otoczeniu, są bardziej sprawne ruchowo i mają zwiększoną potrzebę ruchu i działania, bardzo aktywnie poznają świat wokół siebie. Nauczycielki pomagają swoim wychowankom w dążeniu do wspólnej zabawy, podsuwają niezbędne rekwizyty, pomagają zorganizować im ciekawą zabawę, zawsze służą radą i pomocą, a w razie potrzeby rozwiązują pojawiające się konflikty. Dużo rozmawiają z dziećmi o ich spostrzeżeniach i przeżyciach. Dzieciom nie sprawia trudności operowanie ołówkiem, kredką, pędzlem i innymi materiałami plastycznymi, uczą się także posługiwać nożyczkami. Dzieciaki żywo interesuje to, co je otacza i cieszy poznawanie nowych rzeczy.

Warsztaty w Bibliotece Multimedialnej „Klub Pożeraczy Książek”

Dnia 4.04 „Piraci” z grupy II odwiedzili Bibliotekę Multimedialną przy ulicy Tynieckiej. Uczestniczyli w warsztatach „Klub Pożeraczy Książek. W formie zabawy dzieci były zachęcane do słuchania książek oraz korzystania z bogatej oferty biblioteki dla dzieci. Wykonały zakładkę do książki z własnoręcznie narysowanym Pożeraczem Książek. Warsztaty podobały się wszystkim.

Warsztaty muzyczne „Wiosenny korowód”. - PIRACI

Kształtowanie koordynacji ruchu z muzyką, wyrażanie ruchem improwizowanym tempa, dynamiki, charakteru i nastroju utworu.

Warsztaty świąteczne - PIRACI

W naszym przedszkolu odbyły się świąteczne warsztaty plastyczno - techniczne. Dzieci razem z rodzicami wykonały przepiękne, barwne ozdoby, które dodadzą blasku świętom i przystroją rodzinne stoły.

Zajęcia pokazowe z gimnastyki korekcyjnej.

Dnia 20 III w grupie II odbyły się zajęcia pokazowe z gimnastyki korekcyjnej. Rodzice mogli zobaczyć jak sprawne są ich dzieci oraz jak na sportowo można rodzinnie spędzać czas.

Dla każdego coś dobrego.

Dla dzieci soczek, dla ptaków karmniki z ziarenkami.

Warsztaty z rodzicami „Karnawałowe maski”. - PIRACI

Dnia 31 I 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na rodzinnych warsztatach plastyczno - technicznych " MASECZKI KARNAWAŁOWE". Powstały wesołe, przepięknie kolorowe maski.
Może niektóre zostaną wykorzystane podczas przedszkolnego balu?

« 1 z 4 »