Piraci

ODDZIAŁ II Piraci

Do tej grupy uczęszczają dzieci czteroletnie. Pracują z nimi dwie nauczycielki p. Dorota i p. Małgosia. Średniaki są już na tyle samodzielne by ubrać się i zjeść posiłek bez pomocy swoich pań. Świetnie się bawią w swojej grupie rówieśniczej. Zdobywają nowe doświadczenia, umiejętności i wiadomości podczas zabaw i zajęć przedszkolnych. Uczęszczają także na zajęcia dodatkowe prowadzone na terenie przedszkola przez instruktorów. Dzieci lepiej orientują się w otoczeniu, są bardziej sprawne ruchowo i mają zwiększoną potrzebę ruchu i działania, bardzo aktywnie poznają świat wokół siebie. Nauczycielki pomagają swoim wychowankom w dążeniu do wspólnej zabawy, podsuwają niezbędne rekwizyty, pomagają zorganizować im ciekawą zabawę, zawsze służą radą i pomocą, a w razie potrzeby rozwiązują pojawiające się konflikty. Dużo rozmawiają z dziećmi o ich spostrzeżeniach i przeżyciach. Dzieciom nie sprawia trudności operowanie ołówkiem, kredką, pędzlem i innymi materiałami plastycznymi, uczą się także posługiwać nożyczkami. Dzieciaki żywo interesuje to, co je otacza i cieszy poznawanie nowych rzeczy.

Dla każdego coś dobrego.

Dla dzieci soczek, dla ptaków karmniki z ziarenkami.

Warsztaty z rodzicami „Karnawałowe maski”. - PIRACI

Dnia 31 I 2018r. spotkaliśmy się wszyscy na rodzinnych warsztatach plastyczno - technicznych " MASECZKI KARNAWAŁOWE". Powstały wesołe, przepięknie kolorowe maski.
Może niektóre zostaną wykorzystane podczas przedszkolnego balu?

Warsztaty w ZOO - PIRACI

Zapoznanie się z podstawowymi zasadami hodowli zwierząt egzotycznych w domu. Poznanie różnych karm dla zwierząt. Prezentacja zwierząt takich jak jaszczurki, węże, żółwie oraz gadająca papuga. Zwiedzanie ptaszarni, Hali Wolnych Lotów. Wizyta w Akwarium.

Warsztaty kulinarne „Bajkowe gotowanie” - PIRACI

Bajkowe gotowanie realizowane jest  w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Podczas warsztatów kulinarno-edukacyjnych dzieci poprzez bajkową opowieść w ciekawy i angażujący sposób poznały świat dobrej
i zdrowej żywności, a także wspólnie przygotowały pyszne i zdrowe szaszłyki.

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA - Piraci

Dnia 10 I 2018r. obchodziliśmy w przedszkolu ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA.

 

Przedszkolaki zaprezentowały programy artystyczne. Goście przypomnieli sobie zabawy z własnego dzieciństwa „Ojciec Wirgiliusz”, „Stoi różyczka”.
Podczas zabawy " Jestem muzykantem, konszabelantem" dzieci razem z babciami i dziadkami zagrały w wielkiej perkusyjne orkiestrze. Następnie odbył się „bal na sto par”, podczas którego wszyscy zatańczyli walca.
Na zakończenie spotkania wnuki wręczyły gościom prezenty. Życzeniom, uściskom i buziakom nie było końca.

 

 BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY ZDROWIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ, POCIECHY Z WNUCZĄT I SAMYCH SŁONECZNYCH DNI!!!

Ubieranie choinki - Piraci

Jak co roku z Rodzicami ubraliśmy choinkę. W tym roku nasze Bożonarodzeniowe drzewko ozdobiliśmy własnoręcznie wykonanymi ptaszkami. Nasza choinka jest jedyna w swoim rodzaju i bardzo, bardzo piękna.

« 1 z 4 »